Sävstaås

Söndag…. gud vad korta helgerna är 😐 Skulle vara fantastiskt skönt att ha 4-dagars vecka jämt men det är väl nåt man kan drömma om.

Vi har många skadade och sjuka i laget, ja vi fick inte ens ihop lag till dagens bortamatch mot Bollnäs. Gjorde ett tappert försök att flytta matchen men Bollnäs kunde eller ville inte flytta den. Efter flera inlånade spelare och många omplaceringar i laget kunde vi ändå åka till Bollnäs.

Med det kändes extra bra att ta med 3 poäng hem till Valbo efter vinst med 5-3 👍 💪 👊

Bollnäs Valbo

Känner mig riktigt trött, slö och trökig idag. Nej men ett skutt i säng kanske gör att man vaknar pigg och utvilad inför en ny arbetsvecka.

 

Friends

Malin brukar säga att jag inte har några friends och ändå frågar hon om hon får vara med när jag ska göra nåt med mina vänner 😋

Idag gjorde hon inte det men jag träffade mina vänner Milla, Maria och Helena. Vi åt god tacopaj och idag åt jag faktiskt lite lite efterrätt. Det är ju faktiskt lördag och riktigt ofint att inte smaka.

7 timmar gick i en rasande fart och tiden går fort när man har roligt 😊